Кафедра фізики та астрономії і методики їх виладання

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

КАФЕДРА ФІЗИКИ І АСТРОНОМІЇ ТА МЕТОДИКИ ЇХ ВИКЛАДАННЯ

Збори Уманського осередку Українського товариства з механіки руйнування матеріалів

  16 жовтня 2019 року на базі факультету фізики, математики та інформатики відбулися збори Уманського осередку Українського товариства з механіки руйнування матеріалів (УТМРМ), що об’єднує викладачів Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини та інших закладів вищої освіти міста Умань, які працюють над вирішенням проблем забезпечення міцності, надійності і довговічності конструкцій та запобігання їх руйнуванню, розвитку і розробці нових підходів механіки деформівних твердих тіл, розв’язанню різноманітних задач механіки руйнування.

 

 

Детальніше...

Вечірнє заняття з Астрономії

   9 жовтня 2019 року відбулося вечірнє заняття  з Астрономії для студентів 3-4 курсів спеціальності 14.08 Середня освіта (Фізика) 41, 41б та 31і груп. Тема заняття «Місяць – природній супутник Землі». Студенти мали змогу, спостерігаючи рельєф поверхні природнього супутника Землі  в оптичний телескоп (Arsenal 130/900, EQ2)  наочно переконатися в існуванні «місячних морів» (западин вкритих застиглою лавою), місячних кратерів, термінатора (лінії, що відокремлює освітлену  частину небесного тіла від неосвітленої частини.) та інше.

 

 

 

   Під час заняття використовувалися оптичні окуляри з різними параметрами  збільшення телескопа. Студенти мали змогу фіксувати зображення за допомогою камери смартфону, який закріплювався безпосередньо на телескоп. Зроблені світлини будуть роздатковим матеріалом для проведення розрахунково-обчислювальних завдань на практичних заняттях.

Бажаємо успіху та нових астрономічних відкриттів!

 

 

 

 

 

ВСЕСВІТ У ЧАШЦІ КАВИ: ХТО І ЗА ЩО ОТРИМАВ НОБЕЛІВСЬКУ ПРЕМІЮ З ФІЗИКИ 2019 РОКУ

    Королівська шведська академія наук оголосила в Стокгольмі імена переможців Нобелівської премії 2019 року з фізики. Нагороду розділили між кількома вченими.

  • Одну половину нагороди отримав Джеймс Піблз за теоретичні відкриття в фізичній космології;
  • другу половину розділять між собою Мішель Майор та Дідьє Кело за відкриття екзопланети, яка обертається навколо зірки сонячного типу.

 

Зліва направо члени Нобелівського комітету з фізики: голова Матс Ларссон, генеральний секретар Ґоран Ганссон та професор Ульф Даніельсон під час оголошення імен лауреатів Нобелівської премії 2019 року

Детальніше...

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати НВЦ "Планетарій"

  Колектив кафедри фізики і астрономії та методики їх викладання радий зустрічати усіх відвідувачів Навчально-виховного центру «Планетарій». Ми відкриємо для Вас таємниці зіркового неба, зануримо у дивовижний зорепад, помандруємо по віддалених куточках нашої Галактики…

 

Детальніше...

КОМАНДА «ROBOTSX» ГОТУЄТЬСЯ ДО КОМАНДНИХ ЗМАГАНЬ З РОБОТОТЕХНІКИ

  Команда «RobotsX» факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у складі гуртківців з робототехніки (Дмитрій Дерман, Анна Дерман, керівник гуртка і тренер команди – Сергій Терещук) активно займаються підготовкою до Всеукраїнських командних змагань для молоді «Хакатон IT-Scouts з робототехніки “Smart-City”», які відбудуться 20-21 вересня 2019 року на базі Вінницького національного технічного університету.
 
 
Ви тут: Головна Новини та події