Кафедра фізики та астрономії і методики їх виладання

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини

КАФЕДРА ФІЗИКИ ТА ІНТЕГРАТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ НАВЧАННЯ ПРИРОДНИЧИХ НАУК

ПОЧАТОК МІЖНАРОДНИХ КУРСІВ "ВСТУП ДО КВАНТОВОГО ОБЧИСЛЕННЯ"

21 лютого 2024 р. розпочались онлайн-курси "Вступ до квантового обчислення", підготовлені міжнародною командою представників Дрогобицького педагогічного університету, Уманського державного педагогічного університету, Донбаського державного педагогічного університету та Middle State Tennessee University (USA). Проведення курсів здійснюється в рамках програми «STEM with Ukraine – the USA-Ukraine collaboration in STEM research and education». Їх організаторами стали проректор  Уманського педуніверситету з міжнародних зв’язків Володимир Миколайко, керівниця відділу міжнародних звʼязків Дрогобицького університету Христина Войтович та професорка кафедри фізики і астрономії Middle State Tennessee University (MSTU) Ганна Терлецька.

 

 

Слухачами курсів "Вступ до квантового обчислення" записались більше 200 викладачів і студентів деяких вузів Дрогобича, Києва, Львова, Луцька, Рівного, Сум, Умані та інших міст України.  До навчання на цих курсах приєднались науково-педагогічні працівники кафедри фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук і здобувачі вищої освіти, що навчаються за освітніми програмами Середня освіта (Фізика. Інформатика) і Середня освіта (Природничі науки) ОС «Бакалавр», «Магістр».

Перша лекція, яку провела професорка Університету штату Середній Теннессі (MSTU) Ганна Терлецька, була присвячена проблемам подальшого розвитку сучасної обчислювальної техніки та перспективам створення і можливостям використання комп’ютерів на основі квантових технологій. Лекція здійснювалась англійською мовою та супроводжувалась англомовною презентацією, яка, проте, містила переклади на українську мову ключових тез, що сприяло розумінню змісту лекції слухачами з початковим рівнем володіння англійською мовою. Лекція викликала великий інтерес у слухачів, який  лекторка заохочувала запитаннями, короткими завданнями, демонстраціями відеофрагментів з наукових лабораторій тощо. 

Всього на курсах передбачається проведення 14 занять. Слухачам, які прослухають не менше 80% лекцій, передбачається видача сертифікатів. Додаткову інформацію про навчання на курсах можна знайти на веб-сторінці програми STEM with Ukraine: http://surl.li/qultk

 

 

Ви тут: Головна Новини та події ПОЧАТОК МІЖНАРОДНИХ КУРСІВ "ВСТУП ДО КВАНТОВОГО ОБЧИСЛЕННЯ"