04 листопада 2021 року на кафедрі фізики та інтегративних технологій навчання природничих наук відбувся вебінар на тему: «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ УЧНІВ ЗЗСО».

Активну участь у зібранні взяли викладачі кафедри: Ігор Ткаченко, Юлія Решітник, Катерина Ільніцька та учителі фізики й природничих наук м. Умані: Олександра Анциферова (вчитель фізики Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів №11 ім. М.П. Бажана), Ірина Криворучко (вчитель фізики Уманського НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів №10-медична гімназія»), Ярина Лампіка (учитель фізики та астрономії Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. В.І. Чуйкова), Ольга Шевчук (вчитель фізики, інформатики і астрономії Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів №4), Дарія Гребініченко (вчитель фізики Уманської ЗОШ №9). Варто зазначити, що всі учителі є колишніми випускниками факультету фізики, математики та інформатики, а нині успішно викладають навчальні дисципліни природничого спрямування, тим самим популяризуючи Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини.

На засіданні обговорено питання багаторівневого характеру навчально-дослідних завдань; встановлення внутрішньопредметних та міжпредметних зв’язків; урахування взаємозалежності та взаємозумовленості різних форм організації навчально-дослідної діяльності тощо. Д.п.н., проф. Ігор Ткаченко акцентував увагу присутніх на впровадженні моделі навчально-дослідницької роботи учнів ЗЗСО під час вивчення природничих наук та фізики, зокрема.

Власним досвідом підготовки учнів до участі в обласному та Всеукраїнському конкурсах-захистах учнівських робіт Малої академії наук поділилася Ярина Лампіка, вчитель фізики Уманської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5 ім. В.І. Чуйкова. Ярина Ігорівна висловила щиру вдячність за допомогу у підготовці конкурсної роботи – доцентам Юрію Краснобокому, Юлії Решітник, професору Ігору Ткаченку.

На сьогодні триває активна робота із залучення учнівської молоді до розробки та подальшого захисту наукових проектів, оригінальних розробок, виготовлення саморобних фізичних приладів тощо. Ініціатором та інноватором в цьому напрямку виступила учитель фізики ЗЗСО № 11 м. Умані – Олександра Анциферова.

На завершення зустрічі було оголошено графік консультацій учителів та учнів з науковцями кафедри та запропоновано екскурсію факультетом фізики, математики та інформатики після зняття карантинних обмежень.

Ви тут: Головна Новини та події ВЕБІНАР З УЧИТЕЛЯМИ МІСТА «ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ПРАКТИЧНОЇ СПРЯМОВАНОСТІ НАУКОВО-ДОСЛІДНОЇ РОБОТИ УЧНІВ ЗЗСО»